Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

79 sobota, Październik 22nd, 2016

Zalana słońcem Sycylia

Zalana słońcem Sycylia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

agroturystyka (5)Leży na samym końcu Europy a niektórzy twierdzą, że jest jedną z najbardziej niezwykłych i najpiękniejszych wysp świata. Widoki są bajkowe ? trudno rozgraniczyć gdzie kończy się niebo a zaczyna woda?na Sycylii jest wszystko, czego może sobie zamarzyć każdy turysta ? piękno przyrody i krajobrazów, przepiękne wspaniałe zabytki i cudowne plaże?nic dziwnego, że co roku ruch turystyczny na wyspie jest większy?stolica wyspy Palermo zostało założone przez Fenicjan już w ósmym wieku przed naszą erą i przechodziło przez różne nacje właśnie od Fenicjan zaczynając przez Kartagińczyków, Greków, Rzymian a nawet Hiszpanów, Francuzów, Arabów aż w końcu zawładnęli Palermo Włosi. Każda z tych nacji odcisnęła na mieście swoje osobiste piętno i dziś Palermo to taki śródziemnomorski miszmasz.
W Agrigento na turystów czeka kawałek starożytnej Grecji; Taormina zadaje wyspiarskiego szyku- widoki zapierają dech w piersiach a kremowe domki zwieńczone czerwonymi dachami łagodną falą schodzą w stronę turkusowego morza?
Caltagirone jest sycylijską stolica ceramiki, której początku należy upatrywać za panowania tutaj Arabów- w miasteczku tym wszechobecne są kolorowe ceramiczne kafelki, ?ale symbolem tego miasteczka są schody św. Maryi Górskiej, które liczą sobie 142 stopnie a każdy to odrębne dzieło sztuki.
I jest jeszcze oczywiści3e Etna?piknik w cieniu wulkanu to niesamowite przeżycie?

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles