Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

87 sobota, Październik 22nd, 2016

Żagań

Żagań
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

wyjazdy integracyjne (5)Żagań to niewielkie miasto w województwie lubuskim położone malowniczo nad Bobrem? miasto jest stare i obfituje w bardzo ciekawe zabytki i ma też bardzo ciekawą historię?
Żagań zawsze był kojarzony z wojskiem a to, dlatego ze już od bardzo dawna zawsze był tu duży garnizon wojskowy: najpierw w połowie dziewiętnastego wieku były tu obecna wojska pruskie, potem niemieckie a po wojnie stacjonowały tu wojska radzieckie i obecnie nasze Wojsko Polskie.
W czasie wojny w Żaganiu usytuowany był obóz jeniecki dla lotników skąd miała miejsce Wielka Ucieczka jeńców, która została upamiętniona przez film fabularny? dziś na miejscu obozu jest muzeum?
W Żaganiu jest wiele cennych zabytków zwłaszcza sakralnych -kościół pod wezwaniem śś. Piotra i Pawła, zespół klasztorny, pofranciszkański, dom sióstr zakonnych, z połowy XIX wieku, wieża kościoła poewangelickiego, ale oprócz tychże jest też i cmentarz żydowski i parę pałaców i zabytkowych kamieniczek? najbardziej znany jest barokowy zespół pałacowy Lobkowitzów, z lat 1631-33, 1670-86, XVIII wieku, XIX wieku; obecnie Żagański Pałac Kultury, wokół którego jest wspaniały park, w którym można sobie usiąść na ławeczce i podziwiać dzieło dawniejszych budowniczych?

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles