Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

343 wtorek, Maj 31st, 2016

Wycieczki szkolne – Rybnik

Wycieczki szkolne – Rybnik
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

SAMSUNG CAMERA PICTURESO szkolnych wycieczkach
Coraz częściej szkoły, zarówno podstawowe, jak i gimnazja, czy średnie, organizują różne typy wspólnych biwaków, albo wycieczek. Według mnie to zjawisko jest jak najbardziej pozytywne. Młodzież i dzieci mają z tego powodu możliwość, by czerpać wiele różnych korzyści.
Dlaczego wycieczki szkolne są takie dobre? Przede wszystkim najmłodsi mogą na nich aktywnie spędzić czas. Nie ma tam komputerów, a nie jest tajemnicą, że młodzież spędza przed nimi niejednokrotnie największą część swojego wolnego czasu. Natomiast na takim wyjeździe mają najczęściej zapewnioną dużą dawkę ruchu, bez znaczenia, jakiego typu jest to wyjazd.
Nie należy również zapominać o tym, ze takie wycieczki mają najczęściej charakter integracyjny. Są doskonałą okazją dla dzieci i młodzieży, aby lepiej się zapoznać i nawiązać więzi z rówieśnikami.
Trzecim powodem, dla którego uważam dużą ilość szkolnych wycieczek za świetne zjawisko, jest fakt, że bardzo często mają one również walory edukacyjne. Nie ma lepszego uzupełnienia dużej dawki ruchu, niż doszkalanie swojego umysłu.
Sądzę, że te trzy argumenty są w zupełności wystarczające dla każdego, kto uważa, że wycieczki w szkołach są niczym innym, jak tylko stratą pieniędzy i ich wyrzuceniem w błoto.

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles