Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

698 poniedziałek, Luty 1st, 2016

Turystyka biznesowa

Turystyka biznesowa
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_podroze9.jpgTurystyka biznesowa w Polsce rozwija się w ostatnich latach coraz intensywniej. Nie jest to zjawisko nowe, ale jeszcze nie do końca rozpoznane i oswojone w naszym kraju.Turystyka biznesowa obejmuje wszelkie formy wyjazdów, podczas których praca wykonywana jest poza miejscem zamieszkania.

Turystyka biznesowa przekłada się na nowy sposób myślenia o wykonywanej pracy, gdyż podróże inspirują, zmuszają do otwarcia się na świat, nowe możliwości, sposoby rozwiązywania problemów, zadań. Nie od dziś wszakże wiadomo, że podróże kształcą. W przypadku podróży służbowych wiedza zdobyta w ten sposób często od razu może być zastosowana w praktyce.
Turystyka biznesowa daje również bardzo konkretne namacalne korzyści gospodarce. Prowadzi do powstawania i rozwoju hoteli, restauracji, instytucji szkoleniowych, centrów konferencyjnych, obiektów rozrywkowych i sportowych. Turystyka biznesowa oznacza ogromne zyski dla regionów i miast, dlatego intensywnie promują się one jako dobre miejsca dla organizacji służbowych wyjazdów, konferencji, targów i tym podobnych.

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles