Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

49 piątek, Maj 5th, 2017

Podział grup na obozach dla dzieci

Podział grup na obozach dla dzieci
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Bilety lotnicze (1)Traktując o obozach turystycznych dla dzieci trzeba określić kategorie wiekową uczestników. Zazwyczaj mowa jest o dziecku, które już w pewnym stopniu można uznać za samodzielne, mimo że nadal się rozwija sprawnościowo i intelektualnie. Przeważnie przedział wiekowy zaczyna się od 5 lat, najstarsze spośród dzieci to 12-latki, ewentualnie 13-latki. Obozy organizowane są bowiem tak, żeby te różnice wiekowe nie był za duże i można było taką grupę wspólnie prowadzić.

Kolejną istotną sprawą jest płeć. Czasem zarówno chłopcy, jak i dziewczynki są przyjmowane na takie kolonie, jednak bywa też tak, iż dany obóz jest przeznaczony wyłącznie dla dziewczęcej grupy podopiecznych, a inny dla tej chłopięcej części.

Tego typu obozy mają to do siebie, że nawet w przypadku obu płci pewne zajęcie mogą być rozgraniczone. Dzielone są wówczas pod względem zainteresowań. Może je łączyć jeden wspólny cel, ale przykładowo chłopców bardziej zainteresują zajęcia (atrakcje) techniczne, czy mechaniczne, natomiast dla dziewcząt może to być rozrywka związana z modą, kosmetyką, czy tańcem.

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles