Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

527 piątek, Luty 19th, 2016

Wypoczynek nad Wigrami

Wypoczynek nad Wigrami
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

rp_urlop8.jpgJezioro Wigry to jedno z największych i najgłębszych jezior w Polsce. Położone jest ono w przepięknej i malowniczej okolicy. Jezioro to, wraz z osiemnastoma innymi akwenami wchodzi w skład Wigierskiego Parku Narodowego.
Podczas wypoczynku nad Wigrami można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji. Ze względu na to, że ten zbiornik wodny leży na obszarze objętym ścisłą ochroną, turyści mogą pływać po nim tylko korzystając ze sprzętu wodnego pozbawionego silników spalinowych. Takie rozwiązanie ma swoje zalety, gdyż wypoczywający nad jeziorem mają dzięki temu zapewnioną ciszę i spokój.
Na obrzeżu jeziora ulokowanych zostało wiele, doskonale wyposażonych pól biwakowych, które zapewniają turystom wszelkie niezbędne wygody. Istnieje również możliwość skorzystania z wypożyczalni sprzętu pływającego, co z pewnością spodoba się amatorom kajakarstwa, czy pływania na rowerach wodnych. W sezonie wakacyjnym po jeziorze pływa także statek rejsowy, który umożliwia podróżnym podziwianie niezwykłych walorów przyrodniczych i krajobrazowych tego jeziora.

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles