Konferencje Wielkopolska – sale konferencyjne Kalisz

202 poniedziałek, Lipiec 11th, 2016

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem (4)Jeśli przyszedł nam do głowy pomysł „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” powinniśmy czym prędzej go zrealizować! Bory Tucholskie to jeden z największych lasów w Polsce. W jego drzewostanie przeważają sosny, a w bogatym podszyciu znajdziemy obfitość grzybów i jagód. Bory Tucholskie zachowały także obszary pierwotnej puszczy, a przez to stanowiska reliktowych roślin i zwierząt, które są już rzadkie w Polsce. Dzięki temu wszystkiemu urlop pod hasłem „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” będą prawdziwą przygodą!
Aby chronić unikatowe gatunki flory i fauny w Borach Tucholskich powstało wiele rezerwatów. Najciekawszy z nich to rezerwat cisów w Nadleśnictwie Wierzchlas. Jest on zaliczany do najpiękniejszych w Europie. Polski malarz Leon Wyczółkowski tak bardzo zachwycił się tym rezerwatem, że namalował ponad sto wizerunków tych wspaniałych cisów.
Bory Tucholskie nazywane są też królestwem niebieskich strug i jezior. Ich potęga i majestat są urzekające. „Bory Tucholskie wakacje z dzieckiem” dzięki magi tamtejszej przyrody będą wspaniałym wspomnieniem dla całej rodziny.

Ciekawe wpisy o podróżach:

About 

Related Articles